Logo

AS "Latvijas Gāze"

AS “Latvijas Gāze” ir vienīgais dabasgāzes pārvades, uzglabāšanas, sadales un tirdzniecības operators Latvijā. Uzņēmums nodrošina dabasgāzes piegādi 443 tūkstošiem klientu Latvijā un dabasgāzes pārvadi un uzglabāšanu kaimiņvalstu – Igaunijas, Krievijas un Lietuvas klientu vajadzībām.

Noderīgas saites:
Kā darbojas pārvades sistēma un krātuve? – Gāzes vēsture Latvijā

Pārvade

Uzņēmuma īpašumā ir 1191 km maģistrālo gāzesvadu, kas apgādā Latvijas reģionus un savieno Latviju ar Krieviju, Igauniju un Lietuvu, kā arī viena starpvalstu gāzes mērīšanas stacija Kornetos uz starpsavienojuma ar Krieviju un 40 gāzes regulēšanas stacijas (GRS), kas dabasgāzi pārved uz sadales sistēmu.

Pirmā dabasgāze Latviju sasniedza 1962. gadā, savukārt maksimālais patēriņš Latvijā tika sasniegts 1991. gadā – 3 miljardi m3 dabasgāzes. Mūsdienās pārvades sistēma ir ievērojami modernizēta, gāzesvadiem regulāri tiek veikta iekšējā diagnostika, savukārt visi GRS ir no jauna uzstādīti vai pilnībā rekonstruēti.

Noderīgas saites:
ES Kopējas nozīmes projekts: Latvijas - Lietuvas starpsavienojuma uzlabošana

Krātuve

Inčukalna pazemes gāzes krātuve (PGK) ir vienīgā funkcionējošā krātuve Baltijas valstīs un tā nodrošina reģionālās gāzapgādes stabilitāti. Vasaras sezonā, kad dabasgāzes patēriņš reģionā ir vairākas reizes mazāks nekā aukstajā laikā, dabasgāze tiek iesūknēta krātuvē, lai apkures sezonā to piegādātu klientiem Latvijā, Igaunijā, Krievijas ziemeļrietumu reģionā un Lietuvā.

Inčukalna PGK darbu uzsāka 1968. gadā. Laika gaitā krātuves kopējais apjoms ir sasniedzis 4,445 miljardus m3 dabasgāzes, no tiem 2,3 miljardi m3 ir aktīvā jeb regulāri iesūknējamā un izņemamā dabasgāze. Kopš divtūkstošo gadu sākuma krātuvē ir ieguldītas lielas investīcijas, ievērojami paaugstinot tās drošību un diennakts maksimālās jaudas.

Noderīgas saites:
ES Kopējas nozīmes projekts: Inčukalna PGK attīstība
 

AS "Latvijas Gāze"
Pakalpojumi
Publiskais reģistrs
Jaunumi
Kontaktinformācija
Jaunumi
Dabasgāzes parametri (2017-02-01)

Dabasgāzes siltumspēja 2017.gadā

Lasīt vairāk